ilona

Statystyki

Popularność imienia ilona w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia ilona

Ilona to piękne imię pochodzące z języka węgierskiego. Oznacza ono „potężną” lub „wielką”. Osoby noszące to imię są niezwykle silne i odważne, a ich energia jest niezwykle inspirująca. Mają tendencję do przewodzenia i są zazwyczaj bardzo odważne w swoich działaniach. Ilony są również niezwykle przyjazne i towarzyskie, dzięki czemu mają wielu przyjaciół. Są również bardzo uparte i zdeterminowane, dzięki czemu łatwo jest im osiągnąć sukces. Ich urok i wytrwałość czynią z nich wyjątkowe osoby, z którymi warto się zaprzyjaźnić.

Imieniny

ilona obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 18 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię ilona: 54790.


To imię nosi 54790 kobiet. Imię to znajduje się na 85 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 254 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.