irena

Statystyki

Popularność imienia irena w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia irena

Irena to piękne i niezwykłe imię, które symbolizuje siłę i wytrwałość. Jest to imię pochodzące z języka greckiego i oznacza "pokój". Osoby o tym imieniu są zazwyczaj bardzo odważne i mają silną wolę. Są one zazwyczaj pełne energii i zapału do działania. Irena to imię, które wyraża wszystkie wyjątkowe cechy, jakie posiada kobieta. Jest to imię, które jest piękne, mądre i pełne miłości.

Imieniny

irena obchodzi imieniny 6 razy w roku w dniach: 16 lutego, 5 kwietnia, 5 maja, 18 września, 20 września, oraz 20 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię irena: 215927.


To imię nosi 215927 kobiet. Imię to znajduje się na 33 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 164 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.