iryna

Statystyki

Popularność imienia iryna w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia iryna

Iryna to piękne imię pochodzące z języka słowiańskiego i oznaczające „miłość”. Osoby noszące to imię są często uważane za bardzo wrażliwe, delikatne i empatyczne. Są one zazwyczaj wyjątkowo kreatywne i lubią spędzać czas z innymi ludźmi. Są one zazwyczaj bardzo uprzejme i zawsze chętne do pomocy. Mają silną wolę i są zdeterminowane w dążeniu do osiągnięcia swoich celów. Są one również bardzo troskliwe i opiekuńcze, szczególnie wobec swoich bliskich. Ich urok, pozytywna energia i optymizm są zaraźliwe i sprawiają, że ludzie czują się w ich towarzystwie szczęśliwi.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię iryna: 69451.


To imię nosi 69432 kobiet. Imię to znajduje się na 76 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 311 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.


To imię nosi 19 mężczyzn. Imię to znajduje się na 4898 miejscu pod względem popularności w Polsce.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.