iwona

Statystyki

Popularność imienia iwona w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia iwona

Iwona to unikalne imię, które jest pochodzenia słowiańskiego. Jest to zdrobnienie imienia Jowisz, które oznacza "pan". Osoby o tym imieniu są zazwyczaj towarzyskie, energiczne i ambitne. Charakteryzują je też wysokie aspiracje i zdolności do przyjmowania wyzwań. Iwony są też bardzo odważne, odpowiedzialne i skoncentrowane na celach. Mają silny charakter, który pozwala im dążyć do realizacji swoich marzeń. Są to osoby, które cenią sobie prywatność i lubią wyrażać swoje opinie. Ich wrodzony talent do organizacji i planowania pozwala im osiągać sukcesy w różnych dziedzinach.

Imieniny

iwona obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 23 maja, oraz 27 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię iwona: 233227.


To imię nosi 233227 kobiet. Imię to znajduje się na 27 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 351 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.