jadwiga

Statystyki

Popularność imienia jadwiga w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia jadwiga

Imię Jadwiga to imię pochodzenia staropolskiego, które wywodzi się od słowa „jad”, oznaczającego „strach”. Imię to nosiło wiele królowych i księżniczek, dlatego też często nazywane jest imieniem królewskim. Jadwiga to kobieta silna, odważna i ambitna, która zawsze dąży do realizacji swoich celów. Jest to kobieta pełna energii, ciekawa świata i ludzi, a także bardzo towarzyska. Jest też bardzo pomysłowa i kreatywna, zawsze wymyśla coś nowego i interesującego. Jadwiga to osoba, która ma dużo do zaoferowania, jest przyjacielska i pomocna, a także bardzo przywiązana do swoich bliskich.

Imieniny

jadwiga obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 17 lipca, 15 października, oraz 16 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię jadwiga: 238547.


To imię nosi 238547 kobiet. Imię to znajduje się na 25 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 97 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.