janina

Statystyki

Popularność imienia janina w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia janina

Janina to piękne, uniwersalne imię, pochodzące z języka łacińskiego. Jego znaczenie to „Bóg jest łaskawy”. Janina to imię, które wyraża wdzięk, siłę i dobroć. Jest to imię, które często kojarzy się z kobiecością i wrażliwością, a także z wytrwałością i silną wolą. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj przyjacielskie, otwarte i lubiące kontakt z innymi. To także imię, które wyraża siłę i determinację w dążeniu do celu. Janina to imię, które symbolizuje wytrwałość, pogodę ducha i pozytywne cechy charakteru.

Imieniny

janina obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 12 maja.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię janina: 226676.


To imię nosi 226676 kobiet. Imię to znajduje się na 29 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 109 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.