janusz

Statystyki

Popularność imienia janusz w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia janusz

Janusz to starożytne imię, które pochodzi z języka łacińskiego i oznacza "bogów". Janusz jest postacią mitologiczną, która ma dwa oblicza - jedno skierowane do przeszłości, a drugie do przyszłości. Jest symbolem wieloznaczności, wszechstronności i wielowymiarowości. Janusz to człowiek, który zawsze szuka nowych rozwiązań i pomysłów, jest otwarty na nowe doświadczenia i ma silny charakter. Jest to imię wybierane przez osoby, które są otwarte na zmiany i chcą zmieniać świat na lepsze.

Imieniny

janusz obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 21 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię janusz: 184096.


To imię nosi 184096 mężczyzn. Imię to znajduje się na 37 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 336 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.