jerzy

Statystyki

Popularność imienia jerzy w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia jerzy

Jerzy to imię, które pochodzi z hebrajskiego słowa "yarad", co oznacza "bogaty". Jest to męskie imię, które występuje głównie w Polsce. Charakteryzuje się zaradnością, odwagą i wytrwałością. Osoby o tym imieniu cechują się silną wolą, która pozwala im osiągnąć wszystko, co sobie zaplanują. Są to osoby ambitne i uparte, które nie boją się wyzwań. Są to również ludzie towarzyscy, którzy lubią spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną. Jerzy to imię, które symbolizuje siłę, odwagę i wytrwałość.

Imieniny

jerzy obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 27 stycznia, 23 kwietnia, oraz 24 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię jerzy: 244093.


To imię nosi 244093 mężczyzn. Imię to znajduje się na 24 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 75 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.