julian

Statystyki

Popularność imienia julian w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia julian

Julian to imię, które ma głęboką historię i znaczenie. W starożytności oznaczało "służącego Jowiszowi". W średniowieczu było nazywane "mężem służącym Bogu". Obecnie jest to imię, które jest często wybierane przez rodziców, ponieważ ma wiele pozytywnych cech. Julian jest uważany za osobę o silnym charakterze, która jest zaradna, inteligentna i pracowita. Ma wielkie marzenia i determinację, aby je zrealizować. Osoby o tym imieniu są towarzyskie i lubią spędzać czas z innymi. Są też bardzo przywiązane do swoich bliskich i chętnie pomagają innym. Julian to również imię, które oznacza "mądrego" i "inteligentnego".

Imieniny

julian obchodzi imieniny 10 razy w roku w dniach: 7 stycznia, 9 stycznia, 27 stycznia, 28 stycznia, 17 lutego, 8 marca, 4 lipca, 19 sierpnia, 2 września, oraz 18 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię julian: 40106.


To imię nosi 6 kobiet. Imię to znajduje się na 8044 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 40100 mężczyzn. Imię to znajduje się na 99 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 25 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.