justyna

Statystyki

Popularność imienia justyna w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia justyna

Justyna to piękne imię, które odnosi się do postaci z mitologii greckiej. Justyna była córką króla Krety, który był znany z tego, że był bardzo mądry i sprawiedliwy. Justyna była bardzo piękną i wytrwałą kobietą, która była w stanie przetrwać wszystkie trudności. Była także bardzo odważna i potrafiła walczyć o swoje marzenia. Justyna jest doskonałym przykładem tego, jak wielką moc ma determinacja i odwaga. To imię jest doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka imienia, które niesie ze sobą wielką moc i siłę.

Imieniny

justyna obchodzi imieniny 5 razy w roku w dniach: 16 czerwca, 5 września, 17 września, 7 października, oraz 30 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię justyna: 216865.


To imię nosi 216865 kobiet. Imię to znajduje się na 32 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 126 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.