kacper

Statystyki

Popularność imienia kacper w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia kacper

Kacper to imię wywodzące się z języka greckiego, oznaczające „odważnego” lub „walecznego”. Jest to imię bardzo popularne w Polsce, a także w innych krajach europejskich. Kacper jest często postrzegany jako silny i odważny, a jego nosiciele są postrzegani jako ludzie, którzy potrafią stawić czoła trudnościom. Kacperzy są zazwyczaj bardzo przyjacielscy i pomocni, a także mają wielkie serca. Są też wytrwali i konsekwentni w dążeniu do celu. Kacperzy są zazwyczaj osobami towarzyskimi, które lubią spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną.

Imieniny

kacper obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 6 stycznia, oraz 26 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię kacper: 225320.


To imię nosi 225320 mężczyzn. Imię to znajduje się na 28 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 15 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.