karol

Statystyki

Popularność imienia karol w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia karol

Karol to imię, które ma długą i bogatą historię. Jego pochodzenie sięga starożytności, gdyż było to jedno z pierwszych imion, które pojawiły się w Europie. Oznaczało ono zwycięzcę i było często nadawane władcom. Imię Karol jest bardzo popularne w wielu krajach i wciąż często nadawane dzieciom. Jest to imię, które kojarzy się z silnym charakterem, odwagą i determinacją. Karol to również imię, które wywołuje szacunek i zaufanie, dlatego wielu rodziców wybiera je dla swoich dzieci.

Imieniny

karol obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 28 stycznia, oraz 4 czerwca.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię karol: 165652.


To imię nosi 7 kobiet. Imię to znajduje się na 7001 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 165645 mężczyzn. Imię to znajduje się na 47 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 37 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.