karolina

Statystyki

Popularność imienia karolina w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia karolina

Karolina to piękne i urocze imię, które pochodzi z języka łacińskiego i oznacza "łucznik". Jest to imię bardzo popularne w wielu krajach, w tym w Polsce, gdzie jest często wybierane przez rodziców. Jego nosicielki są zazwyczaj energiczne, ambitne i pełne pasji. Karolina ma silny charakter, jest otwarta na nowe doświadczenia i nie boi się wyzwań. Jest to osoba, która lubi wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji. Karolina jest też bardzo towarzyska i lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Jest ciepła, miła i dobrze wychowana, dlatego łatwo zdobywa ludzkie serca. To piękne imię, które nadaje charakteru i wyrazu każdemu, kto je nosi.

Imieniny

karolina obchodzi imieniny 9 razy w roku w dniach: 9 maja, 1 lipca, 5 lipca, 17 lipca, 18 lipca, 5 sierpnia, 4 listopada, 17 listopada, oraz 18 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię karolina: 293743.


To imię nosi 293737 kobiet. Imię to znajduje się na 19 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polek. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 46 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.


To imię nosi 6 mężczyzn. Imię to znajduje się na 11574 miejscu pod względem popularności w Polsce.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.