katarzyna

Statystyki

Popularność imienia katarzyna w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia katarzyna

Katarzyna to imię, które jest wyjątkowo piękne i zarazem zmysłowe. Jest to imię idealne dla kobiet, które są silne, odważne i niezależne. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj towarzyskie, przyjazne i pełne energii. Są one zazwyczaj zorganizowane, zdeterminowane i mają wielkie ambicje. Nie boją się wyzwań i są w stanie wytrwać w swoich dążeniach do osiągnięcia celu. Są one również silne i odważne, co czyni je doskonałymi przyjaciółmi i partnerami. Imię Katarzyna oznacza "czysta" i odnosi się do wspaniałej czystości duszy.

Imieniny

katarzyna obchodzi imieniny 10 razy w roku w dniach: 2 lutego, 13 lutego, 9 marca, 22 marca, 23 marca, 1 kwietnia, 6 kwietnia, 29 kwietnia, 30 kwietnia, oraz 25 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię katarzyna: 605826.


To imię nosi 605826 kobiet. Imię to znajduje się na 2 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polek. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 71 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.