klara

Statystyki

Popularność imienia klara w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia klara

Klara to piękne, zaczarowane imię, które niesie ze sobą wiele pozytywnych skojarzeń. Jest to imię starożytne, pochodzące od słowa „klarys”, co oznacza „jasny” lub „jasność”. Klara jest znana z tego, że jej właścicielki są zazwyczaj bardzo mądre, odważne i przebojowe. Są to kobiety, które są zdolne do osiągania wielu rzeczy, a ich silna wola i wytrwałość pozwalają im osiągać wyższy poziom sukcesu. Klara to imię, które odzwierciedla jasny, piękny i pełen energii charakter, który jest zaraźliwy dla innych.

Imieniny

klara obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 17 kwietnia, oraz 18 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię klara: 25510.


To imię nosi 25510 kobiet. Imię to znajduje się na 131 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Zdecydowanie tak! Zajmuje 21 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.