klaudia

Statystyki

Popularność imienia klaudia w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia klaudia

Imię Klaudia to łacińska forma imienia Klaudiusz, które pochodzi od słowa "klaudus" oznaczającego "słaby, chory". Klaudia jest zarówno imieniem damskim, jak i męskim. Imię to jest bardzo popularne w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.Klaudia jest uosobieniem siły i odwagi. Ta osoba jest zawsze gotowa na wyzwania i przygody. Jest ciekawa świata i lubi poznawać nowych ludzi. Klaudia jest bardzo towarzyska i ma wielu przyjaciół. Jest też bardzo odpowiedzialna i pracowita. Nie boi się wyzwań i potrafi radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Imieniny

klaudia obchodzi imieniny 4 razy w roku w dniach: 15 lutego, 20 marca, 18 maja, oraz 7 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię klaudia: 138643.


To imię nosi 138643 kobiet. Imię to znajduje się na 51 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 82 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.