konrad

Statystyki

Popularność imienia konrad w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia konrad

Imię Konrad to starożytne i szlachetne imię pochodzące z języka germańskiego. Oznacza ono "sędziego mądrego". Jest to imię używane od wielu wieków, a jego popularność wzrosła w XIX wieku. Konrad jest silnym i odważnym imieniem, które nadaje się do osób z charakterem. Jego nosiciel jest zazwyczaj zdolny, wytrwały, zdecydowany i wytrzymały. Jest to imię, które wskazuje na dążenie do sukcesu i wytyczonych celów. Konrad jest zazwyczaj przyjazny i towarzyski, zawsze gotowy do pomocy innym. Ma w sobie wiele energii i entuzjazmu, które pozwalają mu osiągać wysokie cele.

Imieniny

konrad obchodzi imieniny 9 razy w roku w dniach: 19 lutego, 23 marca, 21 kwietnia, 1 czerwca, 1 sierpnia, 7 sierpnia, 4 października, 21 listopada, oraz 26 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię konrad: 90692.


To imię nosi 90692 mężczyzn. Imię to znajduje się na 66 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 94 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.