krystyna

Statystyki

Popularność imienia krystyna w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia krystyna

Krystyna to piękne, kobiece imię, które jest bardzo popularne w Polsce. Imię to pochodzi od słowa „kryształ”, co oznacza, że Krystyna jest jak czysty kryształ, który przyciąga wzrok i jest wyjątkowy. Inne znaczenia tego imienia to „chrześcijańska” i „pokorna”. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj dobrej natury, pogodne i zawsze gotowe do pomocy innym. Są one również bardzo wytrwałe i uparte, dzięki czemu są w stanie osiągnąć swoje cele. Krystyna to zarówno piękne, jak i silne imię, które nadaje się idealnie dla dziewcząt i kobiet.

Imieniny

krystyna obchodzi imieniny 5 razy w roku w dniach: 18 stycznia, 13 marca, 24 lipca, 5 grudnia, oraz 27 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię krystyna: 413847.


To imię nosi 413847 kobiet. Imię to znajduje się na 10 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polek. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 135 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.