krzysztof

Statystyki

Popularność imienia krzysztof w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia krzysztof

Krzysztof to piękne imię, które pochodzi z języka staropolskiego i oznacza "człowieka, który jest chrześcijaninem". Jest to imię związane z wiarą i religią, a także z wieloma cnotami, takimi jak odwaga, lojalność i uczciwość. Osoby noszące to imię są przyjacielskie, towarzyskie i lubią pomagać innym. Są też bardzo ambitne i zawsze starają się osiągnąć jak najwięcej w swoim życiu. Krzysztof to imię, które wyraża wiarę, uczciwość i przyjaźń, a osoby noszące je są wspaniałymi przyjaciółmi, którzy są zawsze gotowi pomóc.

Imieniny

krzysztof obchodzi imieniny 6 razy w roku w dniach: 2 marca, 15 marca, 14 kwietnia, 21 maja, 25 lipca, oraz 23 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię krzysztof: 645674.


To imię nosi 645674 mężczyzn. Imię to znajduje się na 2 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 30 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.