leon

Statystyki

Popularność imienia leon w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia leon

Imię Leon to imię męskie, pochodzące z języka greckiego i oznaczające „lew”. Przypisuje się mu silne cechy charakteru, takie jak odwaga, siła, odpowiedzialność i lojalność. Leon to osoba, która jest skłonna do przyjmowania odpowiedzialności za swoje czyny i zawsze stara się wywiązać z obietnic. Jest przyjacielem, na którego można liczyć. To osoba przyjacielska, towarzyska i zabawna. Leon jest zazwyczaj szczery i uczciwy w swoich wypowiedziach, co sprawia, że ludzie go lubią i ufają mu. Jest również bardzo uparty i zawzięty, co może być czasem problemem. Osoby o tym imieniu są bardzo ambitne i lubią stawiać sobie wysokie wymagania. Są też bardzo przywiązane do swojej rodziny i przyjaciół.

Imieniny

leon obchodzi imieniny 19 razy w roku w dniach: 26 stycznia, 6 lutego, 20 lutego, 1 marca, 14 marca, 11 kwietnia, 19 kwietnia, 22 kwietnia, 11 maja, 25 maja, 12 czerwca, 28 czerwca, 30 czerwca, 3 lipca, 12 lipca, 17 lipca, 20 lipca, 10 września, oraz 10 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię leon: 54651.


To imię nosi 54651 mężczyzn. Imię to znajduje się na 86 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 7 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.