leopold

Statystyki

Popularność imienia leopold w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia leopold

Leopold to starożytne imię pochodzenia germańskiego, oznaczające „mądry lub odważny władca”. Jest to imię, które od wieków jest noszone przez władców i królów. Leopold jest również imieniem świętym. Święty Leopold znany jest jako święty, który zasłynął działalnością charytatywną, a także za swoją wierność wobec Boga. Imię Leopold jest również często wybierane przez rodziców, którzy chcą nadać swojemu dziecku silną i odważną osobowość. Leopold jest imieniem, które wyraża wielką mądrość, odwagę i siłę.

Imieniny

leopold obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 15 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię leopold: 2979.


To imię nosi 2979 mężczyzn. Imię to znajduje się na 265 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 183 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.