leszek

Statystyki

Popularność imienia leszek w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia leszek

Leszek to popularne polskie imię męskie, pochodzące od słowiańskiego imienia Lesław. Jest to imię o silnym i męskim brzmieniu, kojarzone z silnym charakterem i wytrwałością. Leszek jest osobą ciepłą, przyjazną i energiczną. Ma silną wolę i jest zdeterminowany, aby osiągnąć swoje cele. Jest to typ człowieka, który nie boi się wyzwań i zawsze dąży do wyznaczonego celu. Leszek jest też bardzo towarzyski i ceni sobie przyjaźń. Jest uczciwy, lojalny i wierny w swoich relacjach. Jest to imię, które kojarzy się z wytrwałością, odwagą i przyjaźnią.

Imieniny

leszek obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 3 czerwca.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię leszek: 114719.


To imię nosi 114719 mężczyzn. Imię to znajduje się na 58 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 219 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.