lucyna

Statystyki

Popularność imienia lucyna w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia lucyna

Lucyna to piękne i wyjątkowe imię. Posiada silny kobiecy akcent i jest bardzo popularne w wielu krajach. Odnosi się do łacińskiego słowa "lux" oznaczającego światło, co czyni je doskonałym wyborem dla osób poszukujących imienia z silnym znaczeniem. Lucyna jest również nazwą greckiej bogini światła, Hecate, co czyni je idealnym wyborem dla osób szukających imienia z odrobiną magii. Lucyna jest również często używane jako skrót od imienia Lucjan lub Lucille, co czyni je idealnym wyborem dla rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko miało piękne i unikalne imię.

Imieniny

lucyna obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 30 czerwca, 17 października, oraz 26 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię lucyna: 80942.


To imię nosi 80942 kobiet. Imię to znajduje się na 68 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 158 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.