marcela

Statystyki

Popularność imienia marcela w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia marcela

Marcel to francuskie imię męskie, pochodzące od łacińskiego słowa "marcus", co oznacza "mars". Jest to imię bardzo popularne w krajach francuskojęzycznych, a także w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Imię to oznacza siłę, odwagę, przywództwo i lojalność, a także wytrwałość. Ludzie o tym imieniu są uważani za silne osobowości, które są w stanie osiągnąć swoje cele. Są to także ludzie zdolni do zaangażowania się w sprawy społeczne i do wspierania innych.

Imieniny

marcela obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 28 lipca.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię marcela: 3195.


To imię nosi 3195 kobiet. Imię to znajduje się na 299 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 249 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.