marcin

Statystyki

Popularność imienia marcin w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia marcin

Imię Marcin to staropolskie imię męskie pochodzące od łacińskiego imienia Marcjanus, które oznacza "małego Marsa". Imię to jest bardzo popularne w Polsce i jest używane od wieków. Jest często wybierane jako imię dla synów ze względu na jego silne i ponadczasowe znaczenie. Marcin to mężczyzna o wielkiej sile woli, który jest zaradny i ma silne poczucie obowiązku. Jest to również osoba, która jest energiczna, pewna siebie i odważna. Imię Marcin jest również związane z odwagą, lojalnością, szacunkiem i uczciwością. To imię nadaje mężczyźnie wielką siłę i pewność siebie, która pozwala mu osiągać wszystko, czego pragnie.

Imieniny

marcin obchodzi imieniny 15 razy w roku w dniach: 30 stycznia, 2 lutego, 13 kwietnia, 27 kwietnia, 1 lipca, 19 lipca, 8 października, 12 października, 24 października, 3 listopada, 8 listopada, 11 listopada, 12 listopada, 7 grudnia, oraz 29 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię marcin: 450609.


To imię nosi 450609 mężczyzn. Imię to znajduje się na 8 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 81 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.