marek

Statystyki

Popularność imienia marek w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia marek

Marek to imię pochodzące z języka starożytnego germańskiego, oznaczające "władcę". Osoby o tym imieniu są zwykle silne, odważne i niezależne. Mają w sobie dużo energii i są niezwykle pracowite. Są to ludzie pełni pasji i zaangażowania. Są też bardzo przywiązani do swoich przyjaciół i rodziny. Lubią wyzwania i są zazwyczaj bardzo dobrze zorganizowane. Są też bardzo wrażliwe i często czują potrzebę wspierania innych. Potrafią być lojalni i szczerzy wobec swoich bliskich, a także wobec samego siebie. Mają w sobie wiele pozytywnej energii i chętnie dzielą się nią z innymi.

Imieniny

marek obchodzi imieniny 17 razy w roku w dniach: 24 lutego, 5 marca, 13 marca, 19 marca, 24 marca, 29 marca, 10 kwietnia, 25 kwietnia, 28 kwietnia, 18 czerwca, 21 września, 28 września, 7 października, 22 października, 24 października, 5 listopada, oraz 22 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię marek: 382201.


To imię nosi 382201 mężczyzn. Imię to znajduje się na 12 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 102 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.