mariusz

Statystyki

Popularność imienia mariusz w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia mariusz

Mariusz to imię, które ma bardzo ciekawą historię. Jest to starożytne imię rzymskie, które zostało przywrócone w średniowieczu. Imię to jest bardzo popularne w Polsce i oznacza „mężny wojownik”. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj silne i odważne, a także zawsze gotowe do pomocy innym. Są też bardzo lojalni wobec swoich przyjaciół i często mają wysokie ambicje. Mają tendencję do wprowadzania zmian w swoim życiu i są zawsze otwarci na nowe wyzwania. Są to osoby, które są zawsze gotowe do działania i zawsze znajdą sposób na to, aby poradzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Imieniny

mariusz obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 19 stycznia, oraz 31 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię mariusz: 288344.


To imię nosi 288344 mężczyzn. Imię to znajduje się na 17 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 204 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.