mark

Statystyki

Popularność imienia mark w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia mark

Imię Mark to pochodzące z języka łacińskiego imię męskie, które oznacza "marszałka". Jest to jedno z najstarszych imion męskich w Europie. Mark był często wybieranym imieniem dla młodych mężczyzn, którzy chcieli wykazać się wojskowymi umiejętnościami. W wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, imię Mark jest bardzo popularne i jest uważane za znak przywództwa. Osoby o tym imieniu są przeważnie zdecydowane, silne i odważne. Są to ludzie, którzy są w stanie wytrwać w swoich przekonaniach i dążyć do celu. Marki są towarzyskie, lubią mieć wokół siebie ludzi i cenią sobie ich towarzystwo.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię mark: 9038.


To imię nosi 6 kobiet. Imię to znajduje się na 8150 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 9032 mężczyzn. Imię to znajduje się na 174 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 62 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.