marta

Statystyki

Popularność imienia marta w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia marta

Marta to piękne imię, które wywodzi się z hebrajskiego słowa oznaczającego „mistrzyni”. Osoby o tym imieniu są silne i niezależne, a ich determinacja i upór sprawiają, że są w stanie osiągnąć wszystko, czego pragną. Są również bardzo towarzyskie i lubią dzielić się swoimi pomysłami i wiedzą z innymi. Marta jest wyjątkowo wrażliwa i empatyczna, a jej zdolność do zrozumienia ludzi sprawia, że jest bardzo lubiana wśród swoich znajomych. Jest też bardzo opiekuńcza i troskliwa, dlatego zawsze jest tam, gdzie jej bliscy potrzebują jej wsparcia.

Imieniny

marta obchodzi imieniny 6 razy w roku w dniach: 19 stycznia, 22 lutego, 18 marca, 5 lipca, 29 lipca, oraz 19 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię marta: 289815.


To imię nosi 289815 kobiet. Imię to znajduje się na 20 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 74 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.