mateusz

Statystyki

Popularność imienia mateusz w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia mateusz

Mateusz to męskie imię pochodzące z języka hebrajskiego, oznaczające „dar od Boga”. Jest to popularne i cenione imię, które nosi wielu wybitnych ludzi, w tym świętych i królów. Jest to imię o wielu znaczeniach, w tym „błogosławiony”, „mądry”, „wielki” i „mądry”. Imię Mateusz jest kojarzone z osobą, która jest wytrwała, wytrwała i zdeterminowana w dążeniu do celu. Jest to również osoba, która jest bardzo towarzyska, lubiąca przebywać w towarzystwie innych ludzi. Mateusz to doskonały wybór dla rodziców, którzy chcą dać swojemu dziecku piękne i wyjątkowe imię.

Imieniny

mateusz obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 12 sierpnia, 21 września, oraz 25 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię mateusz: 376451.


To imię nosi 2 kobiet.


To imię nosi 376449 mężczyzn. Imię to znajduje się na 14 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 35 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.