matylda

Statystyki

Popularność imienia matylda w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia matylda

Matelda to imię, które ma długą, bogatą historię. Pochodzi od staronordyckiego słowa „mathildr”, które oznacza „potężny wojownik”. W starożytności imię to było zarezerwowane dla silnych, odważnych kobiet, które były w stanie stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom. W XIX wieku imię to stało się popularne w Niemczech, a następnie w Stanach Zjednoczonych. Obecnie Matelda to imię, które jest używane na całym świecie. Jest to imię, które wyraża silną wolę i odwagę, a także zdolność do podjęcia trudnych wyzwań. Matelda to imię, które jest uważane za piękne i godne szacunku.

Imieniny

matylda obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 11 stycznia, 19 stycznia, oraz 14 marca.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię matylda: 17036.


To imię nosi 17036 kobiet. Imię to znajduje się na 153 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 45 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.