mieszko

Statystyki

Popularność imienia mieszko w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia mieszko

Imię Mieszko to imię o staropolskim rodowodzie. Jego pochodzenie sięga X wieku, kiedy to pierwszy władca Polski nosił to imię. Mieszko jest związane z wieloma wspaniałymi wydarzeniami w historii Polski. To imię jest bardzo szanowane w naszym kraju, ponieważ symbolizuje wielkiego człowieka, który przyczynił się do budowy silnego państwa. Mieszko jest również postrzegane jako symbol męstwa, odwagi i determinacji. Imię Mieszko jest wyrazem szacunku dla naszych przodków i symbolizuje wielką miłość do naszej ojczyzny.

Imieniny

mieszko obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 1 stycznia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię mieszko: 6360.


To imię nosi 6360 mężczyzn. Imię to znajduje się na 204 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 69 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.