mikołaj

Statystyki

Popularność imienia mikołaj w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia mikołaj

Mikołaj to imię, które kojarzy się z dobrocią, radością i szczodrością. To uniwersalne imię, które można spotkać w wielu kulturach i językach. W Polsce Mikołaj jest symbolem świąt Bożego Narodzenia, a w innych krajach jest postacią historyczną, która wspierała ubogich i potrzebujących. Ten, kto nosi to imię, zazwyczaj jest uprzejmy, pomocny i szczodry. Zazwyczaj lubi pomagać innym i dzielić się swoimi dobrami. Jest to imię, które wyraża wielką miłość i szacunek.

Imieniny

mikołaj obchodzi imieniny 10 razy w roku w dniach: 21 marca, 9 maja, 19 maja, 2 czerwca, 9 lipca, 10 września, 29 września, 13 października, 13 listopada, oraz 6 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię mikołaj: 131330.


To imię nosi 131330 mężczyzn. Imię to znajduje się na 56 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 8 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.