nicolas

Statystyki

Popularność imienia nicolas w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia nicolas

Nicolas to starożytne imię pochodzące z greckiego słowa Νικόλαος, co oznacza "zwycięzca ludu". Imię to jest często używane w wielu kulturach, w tym w języku francuskim, hiszpańskim i włoskim. Oznacza mężczyznę o silnej woli i odwadze, który jest w stanie przeciwstawić się wszystkim przeciwnościom losu. Jego nosiciele są z natury wesołymi i towarzyskimi ludźmi o otwartym charakterze, którzy lubią być w centrum uwagi. Są to ludzie, którzy mają wielkie marzenia i są gotowi zrobić wszystko, aby je zrealizować. Są one także znane ze swojej lojalności i wierności wobec swoich przyjaciół i bliskich.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię nicolas: 3359.


To imię nosi 2 kobiet.


To imię nosi 3357 mężczyzn. Imię to znajduje się na 253 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 193 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.