nikita

Statystyki

Popularność imienia nikita w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia nikita

Nikita to piękne i niezwykłe imię, które pochodzi z języka greckiego i oznacza zwycięzcę. Jest to imię, które pobudza wyobraźnię i wywołuje pozytywne skojarzenia. Kojarzy się z silną osobowością, odwagą, determinacją i wytrwałością w dążeniu do celu. Imię to jest idealne dla osób, które chcą wyznaczać sobie wysokie cele i są gotowe do ich osiągnięcia. Dodatkowo, Nikita jest również pięknym imieniem dla dziewczynki, które będzie wyglądać słodko i delikatnie.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię nikita: 7642.


To imię nosi 153 kobiet. Imię to znajduje się na 1063 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 7489 mężczyzn. Imię to znajduje się na 185 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 143 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.