nikola

Statystyki

Popularność imienia nikola w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia nikola

Nikola to piękne, starożytne imię pochodzące z języka greckiego i oznaczające “zwycięzca ludu”. Może być używane jako imię męskie lub żeńskie. Imię to jest popularne w wielu krajach, w tym w Polsce, gdzie nosi je wielu znanych ludzi. Osoby noszące to imię są zazwyczaj bardzo energiczne, odważne i niezależne oraz mają silny charakter. Są to ludzie, którzy nie boją się stawiać czoła wyzwaniom i wytrwale dążą do celu. Są to prawdziwi liderzy, którzy są w stanie wywrzeć wpływ na innych i wprowadzić pozytywne zmiany.

Imieniny

nikola obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 1 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię nikola: 77046.


To imię nosi 76728 kobiet. Imię to znajduje się na 70 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 37 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.


To imię nosi 318 mężczyzn. Imię to znajduje się na 794 miejscu pod względem popularności w Polsce.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.