oktawia

Statystyki

Popularność imienia oktawia w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia oktawia

Oktawia to imię, które jest pochodzenia łacińskiego i oznacza "osobę, która wygrywa". Jest to imię bardzo uniwersalne i może być noszone zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki. Dla niektórych może to być symbol nadziei i wygranej, a dla innych symbol siły i determinacji. Oktawia to imię, które wskazuje na silną osobowość, ponieważ jest ono związane z wytrwałością i odwagą. Jest to imię, które zapewnia swojemu nosicielowi poczucie własnej wartości, a także zachęca do dążenia do wyższych celów.

Imieniny

oktawia obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 20 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię oktawia: 2952.


To imię nosi 2952 kobiet. Imię to znajduje się na 308 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 175 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.