oleksandr

Statystyki

Popularność imienia oleksandr w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia oleksandr

Oleksandr to piękne imię pochodzące z języka ukraińskiego. Oznacza ono "obrońca ludu". Jest to imię, które wyraża siłę, mądrość i odwagę. Osoby noszące to imię są zazwyczaj bardzo ambitne i mają silną wolę. Są to ludzie, którzy lubią wyzwania i są skłonni przezwyciężać trudności. Są to też ludzie, którzy są lojalni wobec swoich przyjaciół i rodziny. Prawdziwy Oleksandr potrafi być wspaniałym przyjacielem i członkiem rodziny.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię oleksandr: 104545.


To imię nosi 38 kobiet. Imię to znajduje się na 2306 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 104507 mężczyzn. Imię to znajduje się na 62 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 101 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.