patrycja

Statystyki

Popularność imienia patrycja w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia patrycja

Patrycja to piękne i niezwykle zmysłowe imię, które ma swoje źródło w języku łacińskim. Oznacza ono „noble” lub „czysty”, co wskazuje na to, że osoby noszące to imię mają w sobie coś szlachetnego. Patrycja to również kobieta, która jest pełna energii i ma silną wolę. Jest odważna, zdecydowana i ma silne poczucie własnej wartości. Lubi otaczać się ludźmi, którzy są dla niej ważni, i zawsze jest gotowa pomóc swoim przyjaciołom. Patrycja jest także bardzo wrażliwa i często wyraża swoje uczucia w sposób, który jest zarówno piękny, jak i autentyczny.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię patrycja: 169306.


To imię nosi 169306 kobiet. Imię to znajduje się na 42 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 81 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.