platon

Statystyki

Popularność imienia platon w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia platon

Platon to imię pochodzące z języka greckiego, oznaczające „szeroki”. Jest to imię noszone przez wielu wybitnych ludzi, w tym filozofa greckiego Platona, który jest uważany za jednego z najwybitniejszych myślicieli wszechczasów. Imię Platon jest również popularne wśród chrześcijan, jako imię świętego męczennika Platonisa. Osoby noszące to imię są zazwyczaj bardzo inteligentne i mają wyrafinowany gust. Są to ludzie otwarci, którzy lubią dyskutować o różnych tematach, mając wielkie zamiłowanie do filozofii i poezji. Są to też osoby, które są wrażliwe na piękno i mają wysokie aspiracje.

Imieniny

platon obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 1 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię platon: 1063.


To imię nosi 3 kobiet.


To imię nosi 1060 mężczyzn. Imię to znajduje się na 425 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 187 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.