pola

Statystyki

Popularność imienia pola w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia pola

Pole to piękne, stare imię, które pochodzi z języka staropolszczyzny i oznacza „pole”. Można je również zinterpretować jako „szczęście”. Imię to zyskało popularność w XIX wieku i od tego czasu jest często wybierane dla dziewczynek. Nosiciele tego imienia są zazwyczaj energiczni, przyjacielscy, ciepły i towarzyscy. Są też bardzo pracowici i ambitni, dzięki czemu łatwo osiągają sukcesy w życiu. Pole to imię, które wyraża piękno, szczęście, radość i optymizm.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię pola: 43465.


To imię nosi 43463 kobiet. Imię to znajduje się na 108 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Zdecydowanie tak! Zajmuje 9 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.


To imię nosi 2 mężczyzn.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.