robert

Statystyki

Popularność imienia robert w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia robert

Imię Robert jest bardzo popularne i często wybierane. Jest to imię męskie pochodzenia germańskiego, które oznacza „sławny” lub „słynny”. Robert jest kojarzony z mężczyznami, którzy są silni i odważni, mający zdolność do przywództwa i zarządzania. Jest to imię, które wskazuje na osobę o silnym charakterze i wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia celu. Robertowie są zazwyczaj uważani za towarzyskich, przyjacielskich i pełnych energii. Są uważani za ludzi, którzy mają dużo do zaoferowania i są gotowi do współpracy.

Imieniny

robert obchodzi imieniny 7 razy w roku w dniach: 17 kwietnia, 29 kwietnia, 13 maja, 15 maja, 7 czerwca, 18 lipca, oraz 12 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię robert: 260217.


To imię nosi 260217 mężczyzn. Imię to znajduje się na 22 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 84 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.