roch

Statystyki

Popularność imienia roch w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia roch

Imię Roch jest pochodzenia germańskiego i oznacza „mocny” lub „męski”. Jest to starsze imię męskie, które jest używane od wieków w wielu kulturach. Jego znaczenie jest często powiązane z siłą i odwagą. Może być również używane jako imię żeńskie, gdzie oznacza „silną i odważną”. Roch jest również często używany jako skrót imienia „Rochard” lub „Rochardus”. Jest to imię, które nosi wielu świętych i bohaterów literackich.

Imieniny

roch obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 16 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię roch: 1342.


To imię nosi 1342 mężczyzn. Imię to znajduje się na 380 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 253 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.