roman

Statystyki

Popularność imienia roman w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia roman

Roman to imię, które ma swoje korzenie w starożytnym Rzymie. Jest to męskie imię, które symbolizuje siłę, mądrość i wytrwałość. Jest to imię, które jest często wybierane przez rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci odznaczały się wyjątkowymi cechami charakteru. Roman jest imieniem, które ma w sobie mnóstwo energii i zaangażowania. Jego właściciele są zazwyczaj ludźmi, którzy są gotowi do podejmowania wyzwań i dążenia do celu. Imię to jest również kojarzone z patriotyzmem i dumą oraz zdolnością do wytrwałości w dążeniu do celu.

Imieniny

roman obchodzi imieniny 6 razy w roku w dniach: 28 lutego, 29 lutego, 9 sierpnia, 6 października, 23 października, oraz 18 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię roman: 174452.


To imię nosi 13 kobiet. Imię to znajduje się na 4805 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 174439 mężczyzn. Imię to znajduje się na 41 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 105 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.