stanisława

Statystyki

Popularność imienia stanisława w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia stanisława

Imię Stanisław to tradycyjne, polskie imię męskie, które pochodzi od słów "stan" i "sława". Stanisław jest znany z tego, że jest to imię wielu wybitnych Polaków, w tym króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest to także imię wielu świętych, w tym św. Stanisława Kostki, który jest patronem Polski i jest czciony w dniu 8 listopada. Stanisław jest uważany za imię silne, męskie i godne szacunku. Oznacza to, że nosiciele tego imienia są postrzegani jako osoby o silnym charakterze, lojalne i odważne. Stanisław jest także często używany w wielu innych językach, w tym w języku angielskim jako Stanley.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię stanisława: 115374.


To imię nosi 115374 kobiet. Imię to znajduje się na 59 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 272 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.