tadeusz

Statystyki

Popularność imienia tadeusz w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia tadeusz

Imię Tadeusz to jedno z najbardziej popularnych imion w Polsce. Jego pochodzenie sięga starożytnego łacińskiego imienia Thaddeus, które oznacza "serce". Tadeusz jest również imieniem biblijnym, wspomnianym w Nowym Testamencie jako jeden z dwunastu apostołów Jezusa. Imię Tadeusz jest szczególnie popularne w Polsce, gdzie oznacza "dar Boży". Imię to ma wiele znaczeń, w tym odwagę, siłę i wytrwałość. Osoby noszące to imię są zazwyczaj zdeterminowane i mają silny charakter. Tadeusz jest również często używanym imieniem męskim w innych krajach, takich jak Niemcy, Francja i Włochy.

Imieniny

tadeusz obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 11 maja, oraz 28 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię tadeusz: 205066.


To imię nosi 205066 mężczyzn. Imię to znajduje się na 31 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 43 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.