teresa

Statystyki

Popularność imienia teresa w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia teresa

Imię Teresa to starożytne imię pochodzące z języka greckiego, które oznacza „harvesterka”. Jest to imię, które przywołuje na myśl życzliwość, ciepło, prawość i odpowiedzialność. Osoby noszące to imię są zazwyczaj przyjacielskie, wrażliwe i lojalne. Są one zazwyczaj dobrymi przyjaciółmi i wspaniałymi matkami, które są zawsze gotowe do pomocy. Nie boją się wyzwań i są gotowe do poświęcenia swojego czasu, aby pomóc innym. Są to silne i wytrwałe osoby, które są w stanie osiągnąć wszystko, co sobie postanowią.

Imieniny

teresa obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 3 października, oraz 15 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię teresa: 335287.


To imię nosi 335287 kobiet. Imię to znajduje się na 15 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polek. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 144 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.