tomasz

Statystyki

Popularność imienia tomasz w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia tomasz

Tomasz to imię, które pochodzi z języka greckiego i oznacza "twin". To imię jest bardzo popularne w Polsce, a także w innych krajach europejskich. Jego nosiciele są zazwyczaj towarzyscy, otwarci i mają silny charakter. Są też bardzo ambitni i wytrwali w dążeniu do celu. Są też bardzo kreatywni i lubią wyzwania. Są też przyjacielscy i życzliwi, a także bardzo lojalni wobec swoich przyjaciół i rodziny. Tomasze są też bardzo wrażliwe i uważne, a także bardzo pomocne.

Imieniny

tomasz obchodzi imieniny 8 razy w roku w dniach: 28 stycznia, 7 marca, 22 czerwca, 3 lipca, 22 września, 18 listopada, 21 grudnia, oraz 29 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię tomasz: 538080.


To imię nosi 538080 mężczyzn. Imię to znajduje się na 4 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 40 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.