tymon

Statystyki

Popularność imienia tymon w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia tymon

Imię Tymon to starożytne, greckie imię. Oznacza „honor” lub „cześć”. Jest to imię niezwykle popularne wśród Greków i występuje w wielu formach, w tym Tymon, Timon, Teimun i Teimuraz. Jest to imię, które nadaje osobie silne cechy charakteru, takie jak uczciwość, szacunek i odwaga. Tymon jest również znany jako imię biblijne, a jego znaczenie w Biblii jest związane z wiarą i poświęceniem. Osoby noszące to imię są zwykle uważane za inteligentne, odważne, wytrwałe i przyjacielskie. Są to ludzie, którzy są w stanie wspierać innych i są gotowi poświęcić się dla dobra innych.

Imieniny

tymon obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 28 lipca, oraz 28 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię tymon: 36277.


To imię nosi 36277 mężczyzn. Imię to znajduje się na 102 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 16 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.