urszula

Statystyki

Popularność imienia urszula w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia urszula

Urszula to piękne imię, które oznacza małą lisicę. Jest to imię pochodzenia słowiańskiego i jest często wybierane przez rodziców dla swoich córek. Osoby noszące to imię są zazwyczaj energiczne, towarzyskie i pełne życia. Są one także przyjacielskie i empatyczne, a ich miłość i troska są bezgraniczne. Urszula jest zazwyczaj śmiała i odważna, dzięki czemu może przetrwać w trudnych sytuacjach. Jest to silna osobowość, która jest w stanie stawić czoła wszystkim wyzwaniom. Urszula jest również uważana za bardzo piękną i zmysłową osobę. To imię jest zdecydowanie idealnym wyborem dla każdego rodzica, który chce, aby jego córka była silna, piękna i pełna energii.

Imieniny

urszula obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 29 maja, oraz 21 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię urszula: 186308.


To imię nosi 186308 kobiet. Imię to znajduje się na 38 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 70 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.